Przyjazność w Oriflame (FMCG)

OriBusiness -> WYDARZENIA -> Przyjazność w Oriflame (FMCG)

Przyjazność w Oriflame (FMCG)

Firma Oriflame Poland zdobyła I miejsce w kategorii „Przyjazność” w IV Ogólnopolskim Rankingu Pracodawców KOMPAS w branży FMCG.

Celem rankingu jest przedstawienie opinii studentów na temat przyjazności ich potencjalnych, przyszłych pracodawców.
Studenci wskazali Oriflame, jako firmę FMCG, w której panują najbardziej przyjazne relacje pomiędzy pracownikami oraz w której najłatwiej jest pogodzić życie zawodowe z prywatnym. Oriflame to również pracodawca, który gwarantuje bezpieczeństwo zatrudnienia. 

Plebiscyt, w formie ankiety przygotowanej przez Studenckie Koło Naukowe Konsultingu SGH pod patronatem Instytutu Millward Brown SMG/KRC, został przeprowadzony na największych polskich uczelniach ekonomicznych.

Zadaniem studentów było wskazanie pracodawców, którzy najbardziej odpowiadali kryteriom przedstawionym w pytaniach.[image source_type=”attachment_id” source_value=”279″ title=”dyplom fmcg” align=”right” effect=”grayscale” icon=”zoom” lightbox=”true” size=”medium”] Łącznie w badaniu wzięło udział 3347 studentów. 

W czasie wypełniania ankiety studenci mogli korzystać z listy 92 firm i instytucji o powszechnie rozpoznawalnej marce, podzielonych na 5 branż: Finanse, FMCG, High-Tech, Konsulting i Przemysł. Dodatkowo mogli wpisywać firmy lub instytucje, które nie znajdowały się na załączonej liście. Ankieta składała się z 9 pytań odnoszących się do różnych sfer oceny pracodawców.
W każdej branży przyznane zostały następujące tytuły: “Pracodawca Marzeń”, “Kariera i Rozwój”, “Przyjazność” i “Obecność na Uczelni”. 

Badanie, nie tylko wskazuje studentom kierunek kariery zawodowej i przedstawia trendy na rynku pracy. Daje również firmom możliwość zapoznania się z postrzeganiem ich jako potencjalnych pracodawców. Kompas jest jednym z głównych projektów realizowanych przez Studenckie Koło Naukowe Konsultingu SGH.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej Gali Kompasu, która miała miejsce 16 kwietnia 2008 roku w Auli VII w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

2018-06-07T15:22:13+00:00wrzesień 25th, 2012|Wydarzenia|0 Comments