Czy naprawdę musimy zachorować, aby pomyśleć o zdrowiu???

OriBusiness -> WYDARZENIA -> Czy naprawdę musimy zachorować, aby pomyśleć o zdrowiu???

Czy naprawdę musimy zachorować, aby pomyśleć o zdrowiu???

O tym się pisze

Warzywa, owoce i ryby, o ile w ogóle się pojawiają, są tam tylko dodatkiem.

O tym, jak wygląda menu przeciętnego Polaka, można przekonać się zaglądając w supermarkecie do jego kosza z zakupami. Warzywa, owoce i ryby, o ile w ogóle się pojawiają, są tam tylko dodatkiem.
Dołożyć do tego tryb życia, stres, przepracowanie, brak podstawowych wiadomości na temat funkcjonowania naszego organizmu oraz, to co najgorsze totalną ignorancję, a receptę na tragiczną przyszłość  mamy gotową.

Jak długo żyje człowiek? A Jak długo mógłby żyć?

Jak dowodzą badania naukowe ludzki organizm stanowi energetyczny system, w którym wszystkie komórki i organy są ze sobą ściśle powiązane. Z punktu widzenia tej energii jesteśmy przygotowani na długowieczność. Możemy żyć nawet do 150 lat.
Już Starożytni podzielili ten czas na 22 etapy w życiu człowieka, które zmieniają się co siedem lat ( magia liczby 7).

Właśnie otrzymałeś dobrą wiadomość – co siedem lat stajesz się nowym człowiekiem.
Tylko od Ciebie zależy czy będzie to lepszy człowiek.

W ciągu 7 lat komórki naszego organizmu są w stanie całkowicie się zregenerować

(nawet w medycynie konwencjonalnej mówi się o 7 latach niepewności po ustąpieniu objawów lub usunięciu nowotworu)

I najciekawsze! – stwierdzono, że :

 • tylko 15% zdrowia dziedziczymy od rodziców,
 • tylko 15% zwracają lekarze,
 • aż 70% zależy od trybu życia.

Nasz organizm jest jednolitym biosystemem

Cząsteczką otaczającej nas przyrody, która nieustannie wymienia się z nią informacją za pośrednictwem powietrza, wody i pożywienia. Energia, którą czerpiemy od natury przemienia się w naszym organizmie w energię intelektualną, fizyczną i duchową.

Czy zadawałeś sobie pytania - skąd bierze się cały proces ewolucji? skąd ciągła zmiana naszego gatunku?) Jak tu nie wierzyć w Boską energię.

Dlatego Człowiek ma tylko dwie możliwości – albo żyć zgodnie z prawami natury i być zdrowym, albo te prawa naruszać i nieustannie chorować.

Żyjąc zgodnie z naturą nasz organizm leczy się i odmładza sam.

Przyzwyczajenie, to nasza druga natura

To potężna siła i zarazem przekleństwo człowieka. Dzięki niemu jako gatunek ludzki jesteśmy w stanie zaadaptować się do każdych warunków, ale też przez niego potrafimy latami tkwić w naszych przyzwyczajeniach i nałogach. ( po części związane to jest z naszym mechanizmem przetrwania, ludzie przeżywali obozy koncentracyjne, tylko dlatego, że zaadaptowali się do określonych warunków. Często nawet w prozaicznych elementach życia przyzwyczajamy się do określonego status quo. Czasem tylko , siedząc przed telewizorem pod wpływem informacji o tym, że można żyć inaczej, w piwnej euforii nabieramy chęci do zmian w naszym życiu. Gdy jednak alkohol i emocje odparują rezygnujemy i niestety wracamy do swoich przyzwyczajeń. Brakuje nam motywacji i wytrwałości. Uświadomienie sobie tego czynnika w naszym działaniu może być początkiem wyjątkowych i pozytywnych zmian w naszym umyśle i ciele ( nigdy odwrotnie). Póki co jednak z dziada, pradziada przyzwyczailiśmy się do nieprawidłowego życia. Ucząc się głównie przez doświadczenie i naśladownictwo powielamy błędy przodków. Z pokolenia na pokolenie przekazujemy sobie niewłaściwy tryb życia i choroby, które on wywołuje. Wzmacniamy ten stan rzeczy poprzez wątpliwe zdobycze cywilizacji ( genetycznie modyfikowana żywność, pestycydy, spadek realnej wartości odżywczej produktów roślinnych i zwierzęcych) i charakterystyczne dla każdej epoki i grupy społecznej warunki życia i funkcjonowania. ( zatruta gleba i powietrze, stres, tempo życia, podążanie za modą).

Stara prawda mówi, że jeśli o siebie sam nie zadbasz, to nikt za Ciebie tego nie zrobi!

W gruncie rzeczy konwencjonalna medycyna, nie negując oczywiście jej osiągnięć narodziła się z powodu chorób, które w coraz większej liczbie zaczęły gnębić człowieka i wraz ze współczesną dietetyką z założenia zajmują się przede wszystkim naszymi chorobami i dolegliwościami trawiennymi. Gdybyśmy w tej chwili wszyscy przestali chorować, to przemysł farmaceutyczny prawdopodobnie by zbankrutował.

Wszyscy wiedzą jakie szkody wyrządzają naszemu organizmowi alkohol i palenie papierosów. Jednak nikt z tego powodu nie zamyka gorzelni i zakładów tytoniowych.

Natomiast cały przemysł cukiernicy i mięsny mimo swojej wiedzy o szkodliwości niektórych substancji na przewód pokarmowy w majestacie prawa je stosuje. ( drożdże, cukier, aromaty spulchniacze i konserwanty, sól, azotany, fosforany)

Czy istnieje dieta cud?

Otyłość jest chorobą wynikającą z zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, powstałych najczęściej w wyniku długoletnich zaniedbań i lekceważenia naturalnych procesów.

Podstawowy błąd wszystkich odchudzających się, to chęć uzyskania trwałych efektów w zdecydowanie za krótkim czasie poprzez wdrożenie:

 • diety niskokalorycznej,
 • intensywnego wysiłku fizycznego podczas odchudzania (autotoksykacja przez zakwaszenie)
 • ciągłego myślenia o odchudzaniu

A przecież
Dieta w tłumaczeniu greckim oznacza tryb życia, a my traktujemy ją jako krótki odcinek czasowy.
To powoduje, że co jakiś czas zaprzeczając naturalnym procesom w naszym organizmie (bo to przede mną impreza, a ja muszę zmieścić się w ulubioną sukienkę albo nadchodzi wiosna i trzeba zadbać o siebie lub wyjeżdżam na wakacje – przecież musze jakoś wyglądać na plaży) katujemy swój organizm coraz nowszymi patentami na odchudzanie, które w większości przypadków są niebezpieczne i powodują ogromne spustoszenie w naszym ciele i umyśle pozbawiając nas przy tym siły, kondycji, energii i oczywiście dobrego samopoczucia. A o trwałych efektach możemy oczywiście zapomnieć!

ZMIEŃ SWÓJ STYL ŻYCIA OD DZISIAJ!

Stosując preparaty Wellness by Oriflame dbasz o swoją urodę i właściwe odżywienie oraz to, co najważniejsze zaczynasz świadomie przy ich pomocy pracować nad swoimi nawykami, również żywieniowymi. Uruchamiasz w swoim organizmie naturalne procesy, dzięki którym:

 • wzmacniasz kondycję,
 • podnosisz odporność,
 • kontrolujesz wagę,
 • tracisz ZBĘDNE kilogramy ( mówimy tylko o zbędnych kilogramach)
 • osiągasz trwałe rezultaty.

źródło: Na podstawie książki Michała Tombaka pt. „Jak żyć długo i zdrowo”

Zostań Ambasadorem Wellness

2018-06-17T18:13:08+00:00wrzesień 21st, 2012|wellness, Wydarzenia|0 Comments